Czym zajmuje się dermatologia estetyczna ?

Nie lubimy chodzić do lekarza, większość z nas skutecznie odstraszają ogromne kolejki przed gabinetami specjalistów. Niektórzy wychodzą też z założenia, że nie pójdę do doktora, bo jeszcze coś mi wykryje. Taką postawą możemy skazać się na poważna problemy zdrowotne, a często nawet na śmierć. Jedną z takich chorób jest nowotwór skóry, czyli popularny czerniak. Powstaje on, gdy na znamiona barwnikowe pada szkodliwe promieniowanie UV, które uszkadza komórki i powoduje w nich zmiany rakowe. Czerniak wcześnie wykryty jest niemal całkowicie wyleczalny. Wystarczy wtedy usunąć zaatakowany pieprzyk. Jeśli jednak do dermatologa zgłosimy się zbyt późno, gdy już czerniak się rozwinął, a nowotwór zaatakował sąsiednie tkanki, to może się to skończyć tragicznie. Dermatolodzy, czyli specjaliści od chorób skóry, włosów i paznokci, zauważają jednak, że coraz więcej osób znamiona ogląda  i ich wygląd i kształt z lekarzem konsultuje. Być może jest to wynikiem licznych kampanii społecznych, które zachęcają do badań.

Gabinety dermatologiczne najczęściej pacjenci odwiedzają po wakacjach. Nasza skóra w lecie wcale nie ma urlopu, wbrew pozorom to dla niej najgorszy okres. Wystawiana na słońce derma wysusza się, dlatego też mimo  że wrócimy wypoczęci z wakacji, nasza skóra wygląda na zmęczoną i starszą  o kilka lat. Niestety na urlopie często zapomną się o odpowiedniej pielęgnacji i stosowaniu kremu z filtrem. To również ciężki czas dla włosów, które spalone słońcem tracą swój blask. Na wszystkie te problemy, rady i pomoc znajdziemy u dermatologa. Obecnie dermatologia estetyczna nie kojarzy się już tylko z fachowcami od ciężkich chorób skórnych, coraz częściej  traktujemy ich jak źródło wiedzy o pielęgnacji i medycynie estetycznej. Młodzi ludzie z problemami skórnymi, odwiedzają przychodnie dermatologiczne na samym końcu, gdy już tysiące specyfików i bardzo drogich preparatów nie przynosi rezultatu. To błąd, stosowanie wielu mazideł może kondycję skóry tylko pogorszyć, przez co leczenie jest dłuższe i nie zawsze satysfakcjonujące. Dermatolog może przepisać naprawdę silne środki, które przyspieszą gojenie skóry, albo zredukują trądzik. Dlatego przy problemach z cerą gabinet dermatologa powinien być odwiedzany jako pierwszy.

Warto zauważyć, że wiele osób, zwłaszcza kobiet wydaje fortunę na bardzo drogie kosmetyki i mimo że producenci gwarantują oszałamiający efekt, skóra wygląda coraz gorzej. Przyczyną jest źle dobrany kosmetyk. Każda cera wymaga innej pielęgnacji i ma inne potrzeby, to jakie ma nasza najlepiej podpowie nam dermatolog, po odpowiednim badaniu. Wtedy nie będziemy jak dzieci we mgle, idące w ciemno i liczące na dobry rezultat, a świadomie będziemy o naszą najcenniejszą powłokę dbać.

Comment (1)

  1. Ania

    Super artykuł. Bardzo podoba mi się Twój sposób pisania. Będę odwiedzać Cię częściej. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz